За градината

Уважаеми родители и близки на децата,

ДГ № 10 „Чебурашка“ се намира в кв. „Мусагеница“ („Младост“ 1) в непосредствена близост до пазара.

Удобни превозни средства, които можете да ползвате са: автобуси 88 или 280; маршрутни таксита 1, 5, 6, 24, 27, 29, 36; спирка на метрополитена – „Г.М.Димитров“.

Ние Ви предлагаме:

• оптимизиран дневен режим;
  • здравословно и рационално хранене;
  • педагози, медицински сестри и обслужващ персонал на високо професионално ниво.

С цялостното си присъствие се стараем да създаваме и поддържаме позитивна атмосфера, изпълнена с любов, уважение и изисквания към детето.

Проявяваме разбиране и желание за взаимоизгодно сътрудничество с родителската общност, насочено в защита най-добрия интерес на всички деца, посещаващи детското заведение.

Възпитателно-образователната работа организираме съобразно държавните образователни изисквания за предучилищна подготовка.

Първи стъпки в света на икономиката и предприемачеството децата получават чрез проекта „Джуниър Ачийвмънт“, по който работим от няколко години.

Чрез проект „Джъмп мат“ привим така, че светът на математиката да е привлекателен за децата от подготвителните групи.

По избор на родителите децата могат да се включат допълнително в:

• чуждоезиково обучение (английски и руски език);
  • керамика и арт терапия;
  • латино и народни танци;
  • балет;
  • футбол;
  • спортни игри и ориентиране;
  • гимнастика и скокове на батут.

Ежегодно организираме зимен и летен лагер, ски-училище, еднодневни екскурзии.

През учебната 2016/17 г. децата ще бъдат разпределени по групи както следва: две яслени; две първи; две втори; две подготвителни за 5 г.; две подготвителни за 6 г.

Със заповед на директора № 208 / 22.05.2012 е сформирана и действа комисия за приемане на деца с ТЕЛК или ЛЛК въз основа на раздел ІІ, ал.2.2, т.2.2.4 от Правилата за приемане на деца в общинските детски ясли и детските градини на територията на Столична община.

Ще се радваме, ако за децата, ДГ № 10 „Чебурашка“ се превърне в любимо място за игри, пакости и труд.

%d1%86%d0%b5%d0%bd%d1%82%d1%80%d0%b0%d0%bb%d0%b5%d0%bd-%d0%b2%d1%85%d0%be%d0%b4

%d0%b2%d1%85%d0%be%d0%b4-%d1%8f%d1%81%d0%bb%d0%b0